KLUB KSIĄŻKI

KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjny Klub Książki to grupa ludzi, która spotyka się by porozmawiać o książkach. Głównym celem programu jest wykreowanie mody na czytanie w środowisku lokalnym oraz ukazanie przyjemności płynącej z czytania. Spotkania adresowane są do osób, które w formie dyskusji chcą porozmawiać o przeczytanej lekturze. Zaletą projektu jest także możliwość spotkania się z swoimi ulubionymi autorami książek.

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach.
Ul. Mickiewicza 1
47-303 Krapkowice
Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 774661319


Pierwsze spotkanie klubowiczów w 2022 roku!

Tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była wojna , a inspiracją w wyborze lektury do dyskusji słowa Johna Boyna z książki „Chłopiec w pasiastej piżamie – „Rzecz jasna, zdarzyło się to wszystko dawno temu i nie powtórzy się już nigdy. Na pewno nie w naszych czasach.” Powieść opowiada historię dwóch chłopców Niemca Brunona i Żyda Szmula. Przeczytana lektura była dla nas preludium do dyskusji o wojnie.


Spotkanie z Krystyną Szwed

Klubowicze wzięli udział w spotkaniu poetyckim ph.: „Tajemnica słowa odkryta bardziej”. Po raz pierwszy przedmiotem dyskusji była poezja. Nasza lokalna artystka Pani Krystyna Szwed, podczas spotkania czytała swoje wiersze, można też był zapoznać się z jej druga pasja malarstwem. Jak nam sama poetka zdradziła w swojej twórczości „odkrywa tajemnicę swojej artystycznej duszy”


Spotkanie z Teresą Zielińską

W październiku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki wzięli udział w spotkaniu z panią Teresą Zielińską ,która opowiadała uczestnikom o swoich książkach i o ciekawych historiach związanych z ich powstaniem. Przedmiotem dyskusji była jej praca dziennikarska i książki. Szczególnie skupiliśmy się na pozycji „Sławni
i zapomniani”


Spotkanie klubowiczów

Tym razem na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omówiono dwie pozycje. Pierwsza to powieść Anny Brzezińskiej „Córki Wawelu opowieść o jagiellońskich królewnach”. Druga to książka Grzegorza Kubickiego „Ania”. Książkę o młodych Jagiellonkach klubowicze przeczytali z dużą ciekawością. I jak stwierdzili ta ciekawość została zaspokojona. Autorka barwnie i starannie opisuje bowiem czasy i ludzi tej epoki. Co do drugiej książki zdania były podzielone. Stwierdzono, że dobrze jest dowiedzieć się czegoś o osobie, którą się znało i ceniło. Miło jest także powspominać. Druga grupa dyskutujących była zdania, że nie wolno naruszać cudzej prywatności i wchodzić „z butami” w cudze życie. Jednak postać Ani, którą poznajemy z kolejnych stron kartek jest taka jaką zapamiętaliśmy. Dlatego właśnie jej biografię warto przeczytać.


Skip to content